infectia urinara

Infectiile urinare la copii

Postata de sssim cu 12 ani in urma.

buna .am o fetita de 4 ani .in mai afacut infectie urinara,am urmat tratamentul prescris de doctor.nu.s-a insanatosit.acum astazi 15 septembrie de dimineata a urinat rosiatic.am fost la medic si mi-a prescris Trimethoprim suspensie.Cit de bun este acest tratament si daca este un antibiotic?Multumesc

Raspunsuri (5)

laura

acum 12 ani

Da este antibiotic, biseptolul,dupa denumirea veche..ar trebui sa fie bun..dar era bine facuta si o analiza,o urocultura,pt a vedea exact antibioticele,la care infectia este sensibila..ar trebui facuta dupa ceva timp de la intreruperea tratamentului,dar cel mai bine sa discutati cu medicul dv..

sssim

acum 12 ani

multumesc ptr.raspuns.Da a facut doctoul analiza urinei pe loc si amentionat ca exista urme de singe si globule albe.Eu locuiesc cu fam.in Anglia.Acest tratament este ptr o saptamina dupa care trebuie sa merg din nou la medic cu urina.Sint ingrijorata pentru ea,

kami

acum 12 ani

buna sunt din cluj daca se poate sa vb pe [email protected] si eu am o fetita de 5 anisori daca se poate sa vb mai mule

sssim

acum 12 ani

da cum sa nu,astept sa conversam.eu am doua fetite de fapt,una de 4 si cealalta de 6 anisori.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului