Fetita mea de 4 ani se trezeste dimineata la 5 cu mancarimi la pasarica?

Infectiile urinare la copii

Postata de Utilizator11578653423 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,am o fetita de 4 ani care de cateva zile se trezeste la 5,6 dimineata si spune ca o mananca la pasarica sau ca o gadila acolo si face crize de plans.cand o spal ca apa calda se calmeaza.m-am gandid poate are oxiuri dar nu se vede nimic.urina este normala.face pipi normal dar acuza mancarimi si nu se poate calma.pasarica arata normal.de aseara am inveput sa ii dam permazole pt ca am zis sa nu aiba oxiuri.ideea este ca nici nu pot ajunge cu ea la doctor deoarece este ff speriata de spitale.si face crize ff mari de plans si de nervi.va rog din suflet sa imi dati niste sfaturi pentru ca nu o mai pot vedea in aceasta stare de neliniste

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectiile-urinare-la-copii/infectiile-urinare-la-copii-inalte-si-joase_200