e coli

Infectiile urinare la copii

Postata de Paun Raluca cu 12 ani in urma.

in urma analizelor fetita mea de 3 ani si 7 luni a fost depistata cu e.coli 100 000 u.f.c./ml sensibila la acid nalidixic.imipenem si sulfamethoxazole/trimethoprim.doctora mi-a dat tratament cu sumetrolim.dupa 4 zile fetita a facut puroi in gat iar doctora ia schimbat medicamentul cu augumentin .iam dat 6 zile.dupa cateva zile i-am repetat urocultura si a iesit din nou e coli sensibil la aceleasi madicamente.medicul i-a prescris zinnat 10 zile.dupa aceea trebuie repetata urocultura.daca iese din nou e coli ce medicament mai poate fi administrat.NU EXISTA VREUN MEDICAMENT CARE SA-I FACA SA DISPARA INFECTIA ACEASTA.NU-I POT DA LA INFINIT ANTIBIOTICE.EXISTA VREUNUL HOMEOPAT.VA MULTUMESC.

Raspunsuri (1)

dana

acum 11 ani

daca ai rezolvat cumva te rog sa scrii ca si eu am cu bebele meu aceeasi problema. multumesc