Dureri in zona genitala?

Infectiile urinare la copii

Postata de Utilizator11577996363 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! Am o fetita de 4 ani si de 3 saptamani o doare cand face(si dupa) pipi. Am facut sumar de urina de 3 ori de la debutul durerii, exudat in gat si o gramada de analize de sange care au exclus functionarea deficitara a rinichilor, diabetul, in concluzie nimic rau sau modificat. A avut infectie in gat care am tratat.o 7 zile cu kp***ax plus protector stomac, vitamina C si Algin. Dupa tratament am repetat analizele si gatul era ok, dar cumva, nu stiu cum din analizele de sange a iesit ca are viermi si am urmat un tratament pentru acestia. Problema este ca pe ea tot o doare cand face pipi si nu numai, o doare mai mereu. Sta doar cu manuta intre picioare. Sunt disperata. Orice sfat, orice analiza recomandati.mi si o fac ca nu inteleg ce ar putea avea. Igiena e corecta, hainutele spalate separat la temperatura mare, baita dupa treaba mare, nu folosesc servetele umede. Aaaa si ecograf i.am facut si fizic nu e nimic modificat. Ce ar putea avea? Nu are scurgeri, nu miroase urat, nu e umflata sau inflamata

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 4 ani

Buna dimineata.
Recomand evaluare psihologica pentru elucidarea unei eventuale patologii psiho-somatice. Multa sanatate!

Utilizator11577996363

acum 4 ani

O sa fac si asta, dar sa stiti ca este un copil fericit, sociabil, adora gradinita si educatoarea o lauda mereu ca stie raspunsurile la intrebarile celor de la grupa mare (ea e grupa mijlocie), nu exista certuri in familie, ambii parinti sunt acasa cu ea, nu se bea, nu se fumeaza, nu are de ce sa fie stresata, nu ii cer sa invete nimic, se joaca, are tot ce ii trebuie, chiar mai mult. De ce ar dezvolta o patologie psihologica? E posibil sa se fi nascut cu ea?