densitatea

Infectiile urinare la copii

Postata de mary-27 cu 11 ani in urma.

ce imi puteti recomanda pt un copil de 4 ani densitatea 1030varog mult

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil va referiti la densitatea urinara- care arata ca urina este mai concentrata. Pentru aceasta, este recomandat sa consume mai multe lichide.

Ciorba Doina

acum 10 ani

este bine daca medicul ati spune ca trebuie urmarita urina a unui copil de 9 ani

tuna florin

acum 11 ani

salutare, mi a iesit densitatea la urina 1030sii la sediment urinar..rare celule epiteliale frecvente cristale ,oxalat de calciu, astept o la murire. va multumesc.

Ciorba Doina

acum 10 ani

este bine daca medicul ati spune ca trebuie urmarita urina a unui copil de 9 ani

Ciorba Doina

acum 10 ani

este bine daca medicul ati spune ca trebuie urmarita urina a unui copil de 9 ani