copilul urineaza f putin

Infectiile urinare la copii

Postata de dydyana cu 10 ani in urma.

ma tot nelinisteste gandu cand vad ca baiatul meu de 11luni nu urineaza cat trebe toata ziua are 1 pempers si nul umple si miroasa si urat urina ....are infectie la rinichi sau infectie urinara ce tratament ias putea da pana ajung cu el acasa ca suntem in concediu.va rog ajutatima!

Raspunsuri (3)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna ziua. Este posibil ca sugarul sa nu consume destule lichide si datorita caldurii sa se deshidrateze. Administrati copilului apa plata, ceai, fructe. Cantitatea totala de lichide/24 ore trebuie sa fie de cel putin 1000 ml (incluzand si laptele).

dydyana

acum 10 ani

bea cate 100 x5 ori pe zi de lapte mai bea si apa plata...mentionez ca nu face febra.doar ca e cam agitat uneori atat

GabrielaS

acum 9 luni

Buna ziua am un băiețel de 9 luni si de câteva zile nu urinează cât trebuie si de ieri a inceput să-mi facă febră sa fie infecție sau este din cauza dintisorilor