Ce sa fac ?

Infectiile urinare la copii

Postata de Diana cu 10 luni in urma.

Fetita mea are 1 anisor si noi am dat analiza de urina , urina era galben pal ,limpede ,si arata lecucocitele 9-10 am mai facut a doua zi 17-18 am facut a treia zi 7-8 am mai facut o data acuma 38-40 arata . Fetita nu are dureri in timpul urinarii ,nu are febra si se urineaza normal . Plus la asta e spalata seara de seara mai ales partea genitala
Nu folosesc colector pentruca il dezlipeste folosesc oala oparita si bancuta la fel oparit tot . Dar dimineata nu pot sa o spal ca nu reusesc sa colectez cum o spal indata se urineaza si deaceea o trezesc din somn si indata o pun pe oala . Singe in urina nu o fost depistat niciodata

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Numarul crescut de leucocite in urina poate indica o infectie a tractului urinar, care poate necesita tratament cu antibiotice. Este posibil ca rezultatele sa varieze in functie de momentul zilei, hidratare si alte factori, dar un numar mare de leucocite poate indica o problema care necesita atentie medicala.

Este bine ca fetita dumneavoastra nu prezinta dureri in timpul urinarii, febra sau alte simptome neobisnuite. Totusi, este important sa consultati un medic pentru a primi sfaturi adecvate si pentru a discuta despre rezultatele analizelor.

Va recomandam sa o programati la un medic pediatru:https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectiile-urinare-la-copii/infectiile-tractului-urinar-la-copil_209

Multa sanatate!