calculi renali

Infectiile urinare la copii Calculi RenaliĀ

Postata de maryana_bt cu 13 ani in urma.

As vrea sa va mai adresez o intrebare, tot fetita mea a fost diagnosticata cu pietre la rinichi de 2 mm, fara staza, , nu mi s-a recomandatdecit cura de diureza insa la 7 ani cite lichide poti ingera .....va rog sa ma indrumati ce as putea sa-i dau pt a dizolva calculii( macar sa incerc ) medicul pediatru mi-a zis ca f mule din produsele farmaceutice din comert contin doze mici de hormoni si sa nu perturbam altele, va multumesc.

Raspunsuri (6)

Constantin

acum 13 ani

Sa bea zilnic o jumatate pahar de suc de sfecla rosie;topeste si ajuta la eliminarea pietrelor.

maryana_bt

acum 13 ani

Va multumesc, rowatinexul nu ajuta la dizolvarea calculilor? mi s-a recomandat sa-i dau 2 pic de 3 ori pe zi

Amnesia

acum 13 ani

mie mi-sa recomandat sa beau ceai de matase de porumb sau de cozi de cirese,pt macinarea calculilor(am 4 in rinichiul stang).

cata

acum 13 ani

eu am 2 calculi de 5mm, respectiv 7mm in rinichiul stang. am luat tratament periodic. degeaba. un medic homeopat mi-a recomandat niste pastile naturiste: se numesc Calculi renali, sunt niste pastilute pe care le tii sub limba pana se topesc,(dimineata pe nemancate, cu 1 ora inainte de masa, de 2 ori pe saptamana). tratamentul respectiv l-am facut timp de 6 luni. in curand sunt programata la ecograf. sper sa fi scapat. mi s-a spus ca topesc pietrele. in timpul tratamentul am urmat si cu ceaiuri de cozi de cirese, matase de porumb, pir, ghimpe, brusturel. ce-i drept nu am mai avut dureri majore. sper sa fi dat rezultat. o sa va spun dupa ecograf

eliza

acum 13 ani

INCERCATI RENOSTIM E FOARTE BUN ! PT CA E DIN PLANTE TRATAMENTUL E DE DURATA .

ELIZA

acum 13 ani

Si eu am probleme cu calculi renal de 3 ani toti medici recomanda dupa ureche tratamente cum ar fi rovatinex, urinex, urinal si chetonal pt durere. asa am descoperit RENOSTIM bun si la dizolvare si pt durerile de criza renala.nu doresc sa fac reclama produsului! dar stiu ce inseama dureri renale