baiatul face pisu

Infectiile urinare la copii

Postata de barbie2007b cu 10 ani in urma.

buna neata! baiatul are 4ani, face pipi mereu aproape 2luni. Cred ca racit???? Sau recomenzi sirop?? spuneti mi, va rog ce sa fac? Rosu gabriela

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
In cazul in care baietelul urineaza frecvent si in cantitate mare se impun investigatii biologice atat din urina cat si din sange, pentru stabilirea cauzei. Mai prezinta si alte simptome?

Dl.Costynel.ionut

acum 10 ani

Multe lichide .ceai de sunatoare si sa nu manace sarat
Cat mai mult lichide si sa ii faceti o anlize biologice,sange si urina pentru examinara testului diacnosticului.