IRM Pelvis Nativ+SDC?

Infectii

Postata de AlinaA cu un an in urma.

Bună ziua am 39. Cum pot scăpa de:
Uterul prezintă la nivelul peretelui posterior al corpului o îngroșare a zonei de joncțiune a miometrului cu microchisturi în interior de aproximativ 2,5 cm având aspect de adenomioza forma focala.
Câteva chisturi Naboth de maxim 0,5 cm situate la nivelului colului uterin.
Ovarul stâng prezintă în chist luteal de 1,6 cm.
Ce-mi recomandați? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/lucruri-pe-care-trebuie-sa-le-stie-orice-femeie-despre-chisturile-ovarie_15542