Infecție sub piele?

Infectii

Postata de Utilizator11560272124 cu 4 ani in urma.

Bună, acum 3 zile am dat cu pumnul în dinții cuiva, și am avut un semn micuț la care a dat sângele.. cei grav a apărut peste noapte, mi sa umflat tot pumnul la exterior foarte tare, până și la degete.. a început să mă doare foarte tare, o durere insuportabila în care eu nu puteam nici măcar să mișc degete.. simțeam ceva că fierbe, ceva fierbinte sub piele, și de nervi, nesuportand durerea, am strâns pumnul foarte tare, deși mă durea, iar din acel mic semn de la dinți, a bufnit un fel de infecție (sau puroi cum s-ar zice).. de atunci tot apăs ușor pe zona umflata, și tot iese infecție.. de atunci, tot iese continuu și nu se mai oprește, continuu ,, coace"... Ce mă fac? E ceva grav?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-ale-pielii--tesutului-subcutanat-si-muscular/infectii-ale-mainii_11292