Infecție după un contact sexual?

Infectii

Postata de Razvan cu 3 luni in urma.

După un contact sexual neprotejat am luat o infecție. Mă ustură penisul când mictionez și am scurgeri de lichid gălbui, nu pot mentiona daca este mai apatos sau mai gros deoarece e sesizabil doar pe lenjeria intimă. Scurgerile sunt pe tot parcursul zilei nu doar în anumite perioade aș estima undeva la 1-2 picuri. Nu prezint alte simptome, poate eventual o ușoară iritație a vârfului penisului pe unde iese lichid.
Nu am dureri, inflamații.
Deduc ca ar fi o gonoree sau chlamydia.
Care e părerea dumneavoastră?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele descrise pot fi asociate cu o infectie cu transmitere sexuala, precum gonoreea sau chlamydia. Acestea cauzeaza de multe ori simptome precum durere la urinat si secretii neobisnuite.

Va recomandam sa consultati un medic specialist cat mai curand posibil pentru un diagnostic precis si pentru a incepe tratamentul necesar.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/boli-cu-transmitere-sexuala-sifilisul-gonoreea-chlamydia-scabia-sida_1101