Ce poate sa insemne aceste rezultate?

Infectii

Postata de MembruMobileApp1490393785 cu o luna in urma.

Ce poate sa insemne analizele aceste la fetița noastră de 7 ani . Monocitele Sint puțin ridicate 10?
Monocite 10,1
Eozinofile 0,06
Limfocite 51,2
Volum mediu al trombocitelor MPV 11,4
Neutrofile segmentate 35,1

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Monocitele ridicate pot indica o infectie, o inflamatie sau o boala autoimuna. Eozinofilele sunt in limite normale. Limfocitele ridicate pot, de asemenea, indica o infectie, mai ales virala. Volumul mediu al trombocitelor (MPV) este normal.
Neutrofilele segmentate sunt putin sub normal, ceea ce poate fi un semn al unei infectii sau al unei boli inflamatorii.

Daca doriti o interpretare generica a acestor rezultate, va recomandam sa accesati sectiunea, Interpretare analize: sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=interpretor_single&id_analiza=40

Interpretarea acestor rezultate de catre un medic va poate oferi recomandarile medicale adecvate pentru fiica dumneavoastre.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru fetita dumneavoastra:https://www.clickmed.ro/medic/hematologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectiile-virale_7704
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/cum-se-trateaza-corect-infectiile-streptococice_17721

Va dorim multa sanatate!