Am limfocitele la 43,5% .E periculoasa aceasta crestere ??

Infectii

Postata de Utilizator11709477731 cu o luna in urma.

E necesaria merg la un medic hematolog cu limfocitele crescute la 43,5%?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Limfocitele situate in gama de 20-40% din totalul leucocitelor sunt considerate normale. O crestere de 43,5% poate indica o infectie, dar poate fi si un rezultat normal dupa o infectie recenta. Acest nivel poate fi de asemenea asociat cu alte conditii medicale, inclusiv unele forme de cancer.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia dumneavoastra specifica si sa urmati recomandarile acestuia.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/hematologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Diverse/infectiile-bacteriene-vs-infectiile-virale_13089