Zinnat?

Infectii urinare

Postata de Adriana351 cu 11 ani in urma.

Ce stiti de acest medicament?
Si as dori sa stiu la cat timp se poate face analiza de urina dupa ce am luat nolicin si urinex?influenteaza rezultatele?
Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Urocultura se poate efectua dupa 2-4 zile de la terminarea tratamentului cu antibiotice.
Zinnat=cefuroxime, este un antibiotic din clasa cefalosporinelor ce se indica in :infectii respiratorii , infectii ale tractului genitourinar, infectii ale pielii, etc.

Adriana351

acum 11 ani

Multumesc.