vreau sa ma ajutati cu ceva va rog

Infectii urinare

Postata de gaby32 cu 11 ani in urma.

In urma cu vreo 2 sapt jumate am faqt sex cu prietenul meu protejat dupa a fost la baie a urinat sa spalat...dupa jumate de ora am faqt iar dar neprotejat....dupa 5 zile am facut un test de sarcina si era negativ...saptamana trecuta am facut o infectie urinara cu usturimi dureri abdominale j vreo 3 zile nam baut nimic j dupa am luat 2 plicuri de nu stiu c j mia trecut iar akuma pe 7 trebuia sami vina cicul menstrual am avut dureri de spate dureri de burta ca si cum miar veni dar nimik..oare sa fie din cauza infectiei sau sa fiu insarcinata?va rog ajutati-ma

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Afectiunile inflamatorii din micul bazin ( inclusiv infectia urinara joasa de tip cistita) pot influenta ciclul menstrual.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog .

neacsu anela

acum 11 ani

Acu doua saptamini dr meu m-a diagnosticat cu infectie urinara mi sa dat antibotic si degeaba dureerile nu mi-au trecut ma refer abdominale senzatia de urinat asa des nu o mai am dar in schimb dureii tot mai am, mie tema sa nu apara altceva (intrebare trebuie sa continui cu antibotic)stiu ca cel in cauza este medicul sa imi spuna asta , va multumesc.

acum 9 ani

vreu sa ma ajutati ca nu ma bani si nu ma unde sa dorm