uter

Infectii urinare

Postata de cristinutza... cu 12 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Cristina si am 35 ani...Am si eu o problema..de 3luni nu mi-a venit menstruatia si am dureri de burta...si imi sangereaza. de 2 saptamani am facut si tratament de oprirea sangerarii si acum o saptamana sa oprit dupa tratament...si acum de cateva zile iar am dureri si cand si cand sangereaza si as dorii si eu un raspuns de la dumneavoastra..va multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Nu inteleg. Intai ati scris ca de 3 luni nu aveti menstruatie, apoi ca sangerati incontinuu... Puteti explica mai clar situatia ca sa va putem ajuta? Control ginecologic si endocrinologic precum si analize de sange ati facut? Trebuie gasita cauza sangerarii.

cristinutza...

acum 12 ani

control ginecologic am facut..da nu am facut analize de sange...domnul doctor mi.a dat injectabil sa mi se opreasca sangerarea timp de doua saptamani mi sa oprit si m-ai mi-a dat o pastila duphaston pentru oprirea sangerarii...

Iuli

acum 12 ani

Ok si acum a revenit hemoragia? De unde stiti ca nu este menstruatia? Sunt necesare analize pentru a vedea ce se intampla, de unde aceasta sangerare. Deci tot la medic trebuie sa mergeti. Eventual la altul, daca de acela nu sunteti multumita. Va recomand sa mergeti cat mai repede, nu este normal ce vi se intampla.

cristinutza...

acum 12 ani

ok am inteles...Va multumesc