usturime in timpul urinarii

Infectii urinare

Postata de maria47099239 cu 16 ani in urma.

sal.. de vreo 3 zile sunt jenat in timp ce urinez... ma ustura ... am vorbit cu doctorul si mi-a zis ca as avea cistita(asta e de obicei la fete).. dar de 3 zile iau antibiotice destul de puternice si tot nu trece... ma ustura in timp ce urinez si dupa vreo 3 minute... daca apas pe varful penisului ma doare... daca poate cineva sa imi dea un sfat sa imi raspunda si mie la mesaj:D multumesc mult..

Raspunsuri (2)

alina ioana98725

acum 16 ani

eu zic sa te mai duci si la un alt medic ,3 zile antibiotic? ce antibiotic?si chestia cu usturimea poate fii si de la altceva nu neaparat de la cistita ,apropo ia incearca si cu niste ceai de galbenele ,bea 2 canii pe zii,pt. ca trece prin vezica si sarputea sa faca bine ,la mine are efect(eu sint fata)dar nu cred ca are aface sexul in terapia cu plante.bafta si nu te lasa dute si la alt medic eventual ia diagnosticul cu tine

Ana

acum 9 ani

Acum 1 zi in urma nu puteam sa ma urinez decat 1/2 picaturi,acum ma pot urina,dar cand sunt aproape pe gata ma ustura grav si simt o durere ingrozitoare . Dati-mi si mie sfaturi va rog frumos.