urologie

Infectii urinare

Postata de lucian 1954 cu 10 ani in urma.

cu ce tratament pot trata infectia cu bacteria proteus.

Raspunsuri (3)

Anton

acum 10 ani

Foloseste dispozitivul zapper. Este o tehnica noua pe baza de curent electric de mica intensitate care are rolul de a elimina bacteriile, ciupercile si parazitii.

lucian 1954

acum 10 ani

multumesc mult de informatie,dar un tratament pe baza de antibiotice nu stii ??

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa primiti tratamentul antibiotic numai la recomandarea medicului curant. Printre antibioticele utilizate se numara cele din clasa flurochinolonelor, cum ar fi ciprofloxacina, levofloxacina, etc.