urinari frecvente

Infectii urinare

Postata de nicole93 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! sunt femeie,am 20 de ani si am o problema.de 2 ani urinez des,problema a tot persistat.Am facut niste analize din care a reiesit ca nu am infectie urinara ci doar o urma ca si cum ar fi trecut.am facut tratament cu merisor si iarba neagra,urinarea ajungand cam la 4 ore cand nu consum foarte multe lichide(mentionez ca in general nu consum sufieciente lichide).De cateva saptamani au revenit urinarile la 1 ora-2 si in plus urinam si noaptea de 2 ori.Am luat urinal akut,nu mai urinez noaptea dar mereu simt nevoia sa merg la toaleta.mi-e groaza sa mai plec undeva din aceasta cauza si imi afecteaza viata.In plus,am observat ca imi sunt reci picioarele de multe ori si atunci urinez si mai des.Ar putea fi chisturile ovariene o cauza?Ce imi sugerati sa fac,ac***a in vedere ca la control am fost si nu e vorba de nicio infectie?

Raspunsuri (3)

angelique221

acum 10 ani

Buna,Nicole..Aceeasi problema o am si eu..Si eu am 20 ani si am aceleasi simptome ca si tine. Urinez foarte putin si des si imi simt mereu vezica plina.Am in trecut infectii urinare si tocmai am terminat un tratament pentru ureaplasma,dar senzatia tot persista. Daca poate cineva sa ne lamureasca si pe noi cu privire la aceasta problema,ar fi perfect. O seara buna!

aidaaa

acum 2 luni

va rog fetelor ma confund cu aceesi situatie daca ati rezolvat cumva va rog un sfat.

alexandra

acum 9 ani

Buna!Acceas problema si la mn...de 1 an e tot asa...usturimile sunt usoare si rare dar urinatul e mereu.Se poate sa ne raspunda si noua cineva?Multumim!