urinari dese

Infectii urinare

Postata de anamariale cu 10 ani in urma.

Buna ziua , de cateva zile am urinari dese adica merg la baie si dupa 2 minute trebuie sa mg iar. Dupa ce merg la baie simt o usoara usturime si imediat trebuie sa fug iar la baie , de o 2-3 ori la rand... ce pot sa fac?

Raspunsuri (3)

nico1989

acum 10 ani

se poate sa ai o infectie cel mai bine ar fii sa mergi si sa-ti faci o analiza la urina, asa ti-ar iesi daca ai sau nu ceva.

Ganduri Scrise

acum 10 ani

ai o infectie jos,dute la doctor

PintilieFlorentina

acum 10 ani

mergi la doctor,eu una din cauza unei infectii urinare pe care am tratat-o cu indiferenta am ajuns sa fac o febra de 39.2,cu frisoane si dureri in partea dreapta de nici puteam respira...am fost la camera de garda deoarece situatia nu era buna...si bineinteles mi-au luat urina si sange si mi-au gasit infectie mare din cauza racelilor netratate la timp.Asa ca sfatul meu,e sa mergi de urgenta la doctor!!insanatosire grabnica!!