Urinare deasa si necontrolata fara dureri

Infectii urinare

Postata de justbrv98 cu 10 ani in urma.

Ce medicamante sunt necesare pentru urinarea necontrulata si fara dureri? Antibiotice sau naturist?

Raspunsuri (4)

Mirna

acum 10 ani

In mod clar, fara antibiotice. Antibioticele de sinteza se iau doar in situatii extreme, nu din nimica toata. Nici nu le vad rostul in acest caz. In primul rand condimentele si bauturile reci trebuie excluse. Si daca disconfortul persista, va recomand un consult neurologic.

Mihai Melinte

acum 10 ani

Incearca: prostate perform sau prostract de la Dr. Hulda Clark. Sanatate!

Mihai Melinte

acum 10 ani

Incearca: prostate perform sau prostract de la Dr. Hulda Clark. Sanatate!

ioana

acum 9 ani

Buna ziua.Eu am 30 de ani si in ultimii 3 ani si ceva am avut repetate infectii urinare. Medicul de familie mi-a dat reteta pentru antibiotice de fiecare data, asa ca am facut si candida de vreo 2 ori. Dupa ce urmam tratamentul simptomele dispareau si reapareau dupa o perioada de timp. Cand imi repetam urocultura imi iesea infectie urinara si am si ureea ridicata. Deoarece m-am saturat sa tot iau antibiotice fara nici un rezultat si care m-au ajutat sa fac si candidoza, de parca nu imi ajungeau problemele pe care le aveam, am incercat un tratament naturist cu D-Mannose si Asparagus de la firma Swanson pe care l-am facut timp de 3 luni si am scapat de infectie iar nivelul ureei este normal.Tratamentul l-am gasit la firma Medical District din Cluj-Napoca, telefon 0747.783.342.Multa sanatate!