Urinare cu sange

Infectii urinare

Postata de Dd21 cu 10 ani in urma.

Prietenul meu a facut o infectie urinara cu 6 luni in urma. Cel putin asta credem ca a avut. Se plangea de usturimi si dureri in timpul urinarii, apoi la scurt timp, a urinat sange. Ne- am dus la urgenta dar fiindin anglia, doctorii de aici nu isi dau interesul in a vindeca pacientii. I s-a administrat prietenului meu un antibiotic si tinut sub supraveghere 3 zile. Ne-am speriat fiindca la un moment dat urina numai sange. Apoi dupa tratamentul cu antibiotic s-a simtit mai bine. Dar acum se plange de faptul ca dupa ce urineaza , are imediat scurgeri mici de urina. Acum ne gandim ca poate nu a fost vindecat complet?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil. Este bine sa fie examinat de catre un medic urolog.