Uractiv

Infectii urinare

Postata de MembruMobileApp150330210426709 cu 8 ani in urma.

Bună ziua! Sunt însărcinată și la ultima analiză d-na doctor mi-a prescris Uractiv Mami. Farmacista mi-a dat Uractiv normal, la pliculețe. Au aceeași compoziție ori trebuie să merg să mi le schimbe? Vă mulțumesc! Așteapt răspunsul dvs.!

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , din cate puteti vedea mai jos medicametele contin extracte diferite si e de preferat pe viitor sa respectati indicatiile medicului dumneavoastra.
Uractiv mami :
Ingrediente active
Proantocianidine din extract uscat din fructe de merisor (Vaccinium macrocarpon) 50 mg -
Extract uscat din partea aeriana de echinacea (Echinacea purpurea) standardizat in polifenoil 100 mg -
Vitamina C 50 mg 62.5
Extract din fructe de maces 50 mg 62.5

Uractiv normal:
Extract uscat din frunze de strugurii ursului (Arctostaphylos uva-ursi, standardizat in arbutina) 175 mg
Albastru de metilen (Methylthioninium Chloride) 15 mg

MembruMobileApp150330210426709

acum 8 ani

Va multumesc!