sumar urina

Infectii urinare

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Mi-am facut un sumar de urina si analizele au iesit bune, mai putin de sitatea, care a iesit 1030 (normal 1015 -1025) si mucus prezent, (normal absent). Este posibil ca rezultatul sa fi iesit asa pentruca eram in perioada de ovulatie cand am facut analizele? Imi doresc foarte mult un copil si nu stiu daca rezultatele astea au vreo legatura cu faptul ca nu am ramas insarcinata pana acum.
Multumesc, astept raspunsul dvs.
Cici

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Densitatea urinara crescuta sugereaza faptul ca nu consumati suficente lichide si urina, prin urmare, devine concentrata.
Sumarul de urina nu are nici-o legatura cu faptul ca nu ati ramas insarcinata si nu este influentat de ovulatie.

acum 11 ani

Dar prezenta mucusului poate fi influentata de ovulatie? Imi dau seama ca sumarul de urina nu are legatura, dar ma gandeam ca rezultatele astea pot arata o anexita sau lucruri care pot influenta fertilitatea.
Multumesc frumos pentru raspuns.

Adrienne

acum 11 ani

Filamentele de mucus apar in numar mic in urina normala, dar numarul lor poate creste in cazul inflamatiei sau iritatiei tractului urinar.