senzatie permanenta de urinare

Infectii urinare

Postata de alin051971 cu 13 ani in urma.

Ieri mi s-a intamplat...nu stiu cum ...nu stiu de ce.../?
Deci de aprox 12 ore am o senzatie permanenta de urinare...merg la baie si nu pot sa fac....sau fac prea putin .
Ce se intampla oare...?

Raspunsuri (5)

IonVasile

acum 13 ani

Cred ca ar putea fi vorba despre o infectie urinara. Cumpara un recipient steril de la farmacie, maine dimineata, la prima urina, fara sa atingi in interior recipientul sau capacul acestuia, urineaza in interiorul lui astfel: primul jet de urina in toaleta, iar partea de mijloc pana se umple in recipient, cam trei sferturi din capacitatea lui, apoi urinezi normal in toaleta. Pui capacul si te duci frumos la un laborator de analize si soliciti o urocultura cu antibiograma. Cu rezultatul te prezinti la un medic urolog. Pana atunci consuma lichide, minim 2 l, fereste-te de frig. Daca intre timp apar si alte simptome intre timp (roseata, pete, scurgeri, etc.) mergi urgent la dermatolog.

floryny

acum 13 ani

Ar trebui sa faci o analiza a urinei, sa nu ai o cistita sau o infectie urinara. Ai usturimi sau arsuri la urinare?

alin051971

acum 13 ani

nu

maronica

acum 13 ani

faceti urocultura ,antibiograma.daca e infectie urinara luati urovaxon 3 luni.

daniel_simona15

acum 10 ani

buna am 46ani cand ma duc la toaleta sa urinez nu urinez tot dupa aproximativ 30minute iara fac nu ma ustura si urina are culoarea portocalie ce poate sa fie