senzatie de urinare

Infectii urinare

Postata de Amnesiac cu 10 ani in urma.

De ceva timp am o senzatie permanenta de urinare.
Mi-am facut urocultura si la rezultate s-a constatat ca nu am o infectie urinara.
Senzatia aceea nu a disparut. Ce altceva ar putea fi? Mai este careva in aceasta situatie?

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Puteti repeta urocultura si eventual sa va ganditi la o alta cauza. Daca urmati tratamente cu diuretice sau consumati multa cafea e normal sa aveti diureza crescuta. Alte cauze sunt diabetul zaharat, diabetul insipid, insuficienta renala in stadiu precoce, vezica neurogena, etc.

Amnesiac

acum 10 ani

Nu e infectie urinara. Am mai repetat urocultura...
Nu urmez tratamente cu diuretice.
Nu consum cafea deloc.

Multumesc pentru raspuns.