SENZATIE DE URINARE DIN 5 IN 5 MINUTE

Infectii urinare

Postata de Paula10121616 cu 12 ani in urma.

DE 2 ZILE AM SENSATIA DE URINARE FOARTE DES,DAR URINEZ FOARTE PUTIN SI AM O SENSATIE DE IRITARE. VA ROG SA-MI SPUNETI CUM SA TRATEZ ACEASTA PROBLEMA.CE DIAGNOSTIC PUTETI PUNE?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului de familie, pentru recomandarea efectuarii un sumar de urina( ce poate identifica o infectie urinara sau nu) si un tratament adecvat (antibiotic, antiinflamator si antispastic). se recomanda un consum mai mare de lichide (formarea unei urini mai putin concentrate si spalarea tractului de bacteriile ce pot cauza infectie), bai calde de sezut.

Cabinet Lacrima Naturii

acum 12 ani

Din ce spuneti cred ca aveti de a face cu o infectie urinara. Va recomand sa faceti o urocultura si sa urmati antibioticul dar sa nu mai recidiveze luati URX si am inteles ca nu se mai gaseste pe piata dar eu l-am gasit la nr. de tel 0212102461 tot la recomandarile de pe forum.Mi-a facut bine si am scapat de infectia care regidiva mereu.Doamne ajuta sa va fie de folos.

emilia

acum 8 ani

Bună și eu am senzația ăsta de multe zile și nu știu ce sa fac am încercat sa fac baie de aburi și multe altele va rog ajutați mă

Drignei Florin

acum un an

Îmi vine să urineze f des.merg la toaleta și după îmi vine iar.Am luat uractiv dar degeaba.Multumesc.