secretie endocervicala

Infectii urinare

Postata de amyy05 cu 12 ani in urma.

imi puteti explica va rog diagnosticul secretie endocervicala;cult. aerobi uzuali+ATB.la o femeie insarcinata .cat este de grav si ce trebuie facut i9n acest sens.Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar trebui comunicat rezultatul medicului ginecolog ce a efectuat recoltarea probei de secretie endocervicala. ATB semnifica antibiograma (care se solicita)