se poate regenera rinichiu

Infectii urinare

Postata de oanaastefanesei cu 10 ani in urma.

Buna seara am o fata de un an si 3 luni si imi facea infectie urinara si i-am facut urografia si mi sa zis k sa nascut cu un rinichi care nu permite sa elimine bine urina o coboara in joa si o urca zdin nou la rinichi si timp de 2 ani imi dete sa ai dau un sirop ce credeti se poate regenera sau e ceva grav
Raporteaza

Raspunsuri (3)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Este o situatie foarte serioasa faptul ca fetita s- a nascut cu un rinichi si, in plus, sunt probleme in continuare. Nu se regenereaza rinichiul lipsa!

oanaastefanesei

acum 10 ani

Are ambi rinichi dar unul are căile înfundate și nu poate sa elimine toata urina cand face pipi i se duce la veșnica și o parte i se întoarce înapoi la rinichi

oanaastefanesei

acum 10 ani

are ambi rinichi dar unul dintre ei nu fuctioneaza bine adica toata urina o duce la vezica si o intoarce inapoi la rinichi adica are caile infundate la un rinichi nu stiu sa explic in termeni medicali