scurgeri vaginale

Infectii urinare

Postata de marrya 20 cu 13 ani in urma.

de ceva timp am scurgeri vaginale(de culoare alba-galbuie),destul de des iar cand se apropie perioda de menstruatie am impresia ca se umfla ovarele si am dureri.si o senzatie ca trebe sa merg la toaleta si fac doar un pic.. dar nu tot timpu am senzatia asta de mers la toaleta .. va multumesc

Raspunsuri (13)

raluca

acum 13 ani

Mergi si fa-ti testul Papanicolau si incearca sa-ti faci si o ecografie transvaginala, pentru a vedea medicul daca ai probleme la ovare. Pe curand.

IonVasile

acum 13 ani

Fa-ti un examen al secretiei vaginale cu antibiograma si o urocultura si mergi cu ele la consult la medicul ginecolog. Probabil sa fie o anexita. Doar medicul va stabili clar despre ce este vorba, iar daca va fi cazul iti va recomanda antibiotic conform antibiogramei.

maria

acum 13 ani

am 19 ani si de curand mi-am inceput viata sexuala .dupa al doilea contact sexual am inceput sa am o usturime la urinare si senzatia de urinare incompleta. tin sa precizez ca nu am folosit prezervativ iar partenerul nu are nicio boala .

tyna

acum 13 ani

mergi linistita la o farmacie si cere ceva pt infectie urinara si in 2 zile nu mai ai nimik..si eu am patit asa

marrya 20

acum 13 ani

multumesc pt raspunsuri!!

Eva.Cris

acum 13 ani

Nu cere nimic la farmacie....pentru infectie urinara, numai in urma aflarii rezultatului uroculturei si cel al antibiogramei in cazul in care este pozitiw iei tratament..nu wa mai infundati cu antibiotice ca nu sunt bune deloc !!!!!!!!

marra

acum 13 ani

cel mai corect este sa mergi sa te vada un medic.

CRISTIANA

acum 13 ani

AM SI EU O PROBLEMA CARE MA FRAMINTA.AM SCURGERI VAGINALE PERIODITE CE PREZINTA UN LIKID ASEMENEA SMINTINII.CE SA FAC

ALEXA

acum 10 ani

Am si eu o problema, scurgere alb-galbui o am de aproximativ 1 an ce pot face sa scap de ia? va rog ajutatima!!!

katalina

acum 9 ani

am o scurgere o scurgere alb -galbui. de vreo 5 luni si nu pot scapa de ia.ce ar trebui sa fac?

mycutsa.dayy

acum 8 ani

Buna ...am o scurgere alb-galbuie de 1 an...si nu pot scapa de ea ...este urat mirositoare...ma poate ajuta cineva cu un raspuns cu ce as putea sa fac?

iryna cioabla

acum 7 ani

Salut sunt irina am 18 ani si am scurgeri vaginale de aproximativ 1. Cum acap de aceasta problema.?

Utilizator11582468089

acum 4 ani

Am o scurgere varginala de culoare galbenă ce pot sa fac sau ce tratament