scurgere permanenta

Infectii urinare

Postata de ioana9191 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am si eu o mica intrebare. am luat anticonceptionale un an si jumate iar deja de vreo 6 luni am intrerup. vreodupa terminar 3 luni ciclul a venit regulat, apoi, dupa terminarea zilelor de ciclu imi mai venea o scurgere usor maronie cateva zile. lua aceasta insa, acea scurgere a inceput inaintea ciclului, ciclul a avenit apoi in mod normal si apoi acea scurgere a continuat. am luat 5 zile cifran, crezand ca e o infectie, dar nu mi-a trecut. m-am gandit sa incerc, inainte de a merge la ginecolog care probabil o sa imi dea tot antibiotice sa incer cu gynease, si spalaturi vaginale cu ceai de galbene. eventual si clorocalcin. menztionez ca am 23 de ani.

Raspunsuri (1)

victoras

acum 10 ani

Ioana draga,fa-ti iute un bilet de trimitere la un ginecolog bun.Nu este normal ceea ce descrii!!! Poti avea o rana pe colul uterin.Nu te speria ca este rezolvabila problema(daca e asa cum banui eu)!!!Nerezolvata insa poate duce la cancer de col.Tratamentul consta in cauterizare si antibiotic,deci e usor de trecut peste asa ceva.Nu amina insa consultul!.Esti tinara si ar fi pacat...