Sculament

Infectii urinare

Postata de KardashSorin cu 8 ani in urma.

Buna ziua ! Ma numesc Sorin si am 23 de ani ! La 4-5 zile dupa contactul sexual a inceput sa imi curga o secretie galbena , cu senzatii foarte mari de arsura in timpul urinarii ( mai mult intepaturi ) durere si ma trezesc in timpul noptii de 3-4 ori cand am erectie pentru ca imi vine sa urinez si ma inteapa foarte tare . Acum am fost la medic mi-a spus ca am sculament si mi-a dat ciprinol , probiotic , doxacilina si diflucan . Am terminat medicamentele si tot nu mi-a trecut , tratamentul a durat vreo 20 de zile si acum am cumparat iar reteta sa le mai iau odata. Credeti ca ar trebui sa merg la medic si sa nu le mai iau daca nu mi-a trecut in acest interval si doar a ameliorat putin in timpul tratamentului ? Va multumesc mult o zi buna astept raspuns

Raspunsuri (3)

Llyy

acum 8 ani

Ia-le! Apoi du-te la medic, spune-i ce s-a intamplat. Si nu uita ca este boala contagioasa, asadar in urma contactului s-ar putea sa fi luat-o.

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , automedicatia nu este niciodata o solutie potrivita . Va recomand sa nu luati medicamentele inca odata. Consultati medicul dermatovenerolog.

KardashSorin

acum 8 ani

Am inteles . Multumesc mult de tot