Sculament

Infectii urinare

Postata de AdRiAnO_o cu 14 ani in urma.

Dupa un contact sexual am contactat asa zisul sculament; prima oara am facut tratament cu "Zinat de 500" timp de 5 zile dar scurgerile au inceput sa reapara, apoi am reinceput tratamentul cu zinat si lam facut pe o perioada de 10 zile si vad ca tot nu mia stopat definitiv aceste scurgeri. Imi puteti oferi un tratament sau ce ar trebui sa fac sami treaca definitiv acest sculament.

Va Multumesc Anticipat,
Adrian!!!

Raspunsuri (13)

IonVasile

acum 14 ani

Posibil sa aveti deja rezistenta la tratament daca nu l-ati facut complet prima data si sa nu mai aibe efectul scontat. Mergeti la medic sa va ofere o noua schema de tratament si nu-l mai intrerupeti si evitati contactul sexual pe perioada tratamentului.

AdRiAnO_o

acum 14 ani

dar un medicament pe care l-as putea incerca?

silvia

acum 14 ani

Nu poti lua antibiotice la voia intamplarii. Trebuie sa mergi la dr, la urologie sa-ti faci analizele sa vezi la ce antibiotic cedeaza. Scrie pe GOOGLE CUVINTELE ''''GONOREE'''' saU ''''BLENORAGIE'''' SAU ''''SCULAMENT'''' SI VEI AFLA MAI MULTE INFORMATII.tREBUIE SA MERGI LA DR PT CA , NETRATATA CORESPUNZATOR, BOALA ARE URMARI URATE.

razvan

acum 13 ani

Va asteptam la restaurantul nostru din incinta pavilionului central de le Romexpo pentru diferite evenimente Nunti, Botezuri http://restaurantcupola.blogspot.com/ Un loc minunat pentru aniversarea dumneavoastra.

gono

acum 13 ani

ba razvane da prostovan mai esti, astia vorbesc de sculament si scheme de tratament si tu ii inviti la nunta?-un loc minunat pentru aniversarea dumneavoastra auzi... :))

AdRiAnO_o

acum 13 ani

:))

Anonym

acum 13 ani

Incearca zanocin "2 la 12h,,,de 200 mg",,,"Adriano"...
Si eu am p***aa asta de microb:))
daca nu cedeaza cu zanocin,,,mergem la doctor
si o sa ne spuna sa facem penicilina:))....sa ne rupa curu''n doua cu injectii:))

AdRiAnO_o

acum 13 ani

:)))

valicohai

acum 13 ani

Sunteti penibili!!!

Va tratati dupa ureche si vedeti clar ca sunt luni de zile de cand aveti problema asta, nu ati fost inca la un medic sa va recomande un tratament adecvat, va plangeti ca penicilina ar durea si probabil continuati sa aveti raporturi cu diferite persoane la fel de inconstiente ca voi, pe care o sa le ''aranjati'', in timp ce continuati sa va ''aranjati'' voi insiva.
Inafara de ''lam'', ''mia'' si ''sami'', invatati sa scrieti si ''sculament''.
Se scrie ''BLENORAGIE'' si este BTS, iar pana nu mergi la un medic nici n-ai de unde stii ca este ce spui tu!
Daca vrei sa-ti mai functioneze ''scula'', du-te in al 13-lea ceas la un medic; nu fi( fiti) inconstient(inconstienti)!!!!!

dany

acum 13 ani

am si eu aceste scurgeri si usturime cand urinez...este a 4 tra zi...sunt alergic la penicilina imi puteti recomanda alte antibiotice ? va multumesc mult

dan grasu

acum 11 ani

hy sunt din ploiesti si cred ca si eu am aceasta boala cand urinez ma ustura si nu mai pot sa o belesc scz de aceste cuvinte dar asta e ce trebuie sa fak exista tratament dar fara pelicilina

vasile

acum 11 ani

cum imi trece sculamentu?

ionut

acum 11 ani

imi puteti spune si mie dak sculamentul se poate lua si prin alte metode decat sex?