rinichi

Infectii urinare

Postata de veruta cu 13 ani in urma.

ce inseamna litiaza renala si ce tratament trebuie sa fac

Raspunsuri (2)

marilena litiaza renala

acum 13 ani

litiaza renala se caracterizeaza prin prezenta calculilor la nivelul rinichilor.Calculi mari se trateaza chirurgical.Uneori calculii se trateaza prin cura de diureza si antispastice.Plantele cele mai indicate sunt :matasea de porumb,frunze de mesteacan,pir.Tratamnete naturiste sub forma de picaturi sau capsule pe cate le poti folosi in faze incipiente ale bolii.
Spune ce problema ai, calculi mici sau mari, in ce faza te afli pentru a-ti da sfatul potrivit.
Sanatate!

adriana

acum 13 ani

asa cum a zis si marilena careia ii adresez un sincer"multumim" ca e alaturi de noi,eu asa recomanda si http://aloevera-forever.eu/Aloe-Berry-Nectar.html