rezultat sumar urina

Infectii urinare

Postata de ariana17 cu 11 ani in urma.

buna ziua! am facut un set de analize a urinei si pe buletinul de analize scrie: ubg-0,2 ;bil-negativ ; ket -negativ ; pro- negativ ; nit -negativ ; glu- negativ ; sg -1020 ; ph -6 ; epitelii -rare ; leucocite -2-3/camp ; fosfati -amorf relativ frecvent. mentionez ca este vorba de o fetita de 1 an si 10 luni . va rog sa imi spuneti daca este ceva in neregula......va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sumarul de urina nu indica prezenta vreunei afectari renale; este in limite fiziologice.