rezultat sumar urina

Infectii urinare

Postata de majolie cu 11 ani in urma.

buna ziua! am facut un set de analize si pe buletinul de analize scrie:
SG 1.015
PH 6
LEU NEG
NIT NEG
PRO NEG
GLU NORM
KET NEG
UBG NORM
BIL NEG
ERY NEG.

Foarte frecvente epitelii plate izolate si grupate in placarde.

urocultura - negativa.

Imi poate spune si mie cineva ce inseamna epiteli plate izolate? e vorba de o infectie urinara?

Multumesc frumos

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, este vorba de celulele mucoasei tractului urinar care in mod normal se regenereaza si se elimina prin urina. Se incadreaza in limitele fiziologice.

majolie

acum 11 ani

multumesc pentru raspuns! multa sanatate!