Remedii infectie urinara E.coli de 7 ani?

Infectii urinare Infectie urinara

Postata de corina_raja cu 5 ani in urma.

Buna ziua!

Am 30 de ani si din nastere am o malformatie: rinichi stang cu dublu pielon si dublu ureter stang. In urma a numarate radiografii, ecografii etc, exceptand malformatia propriu zisa, nu am nici o problema, si totul functioneaza perfect (fara pietre la rinichi, febre, etc. )
De 7 ani ma lupt sa scap de aceeasi infectie urinara cu E.coli, care mi-a distrus viata.
Simptome: *urinari frecvente si imperioase: 40-60 urinari/zi
*3-4 urinari nocturne
* dureri suportabile si rare (efort exagerat, consumat lichid in cantitati mici)
De asemenea nu pot avea contact sexual (toate investigatiile ginecologice au iesit bune).
In 7 ani am incercat toate tratamnetele posibile (2 ani de variante scheme cu antibiotice, diverse tratamente naturiste, tratament homeopat) dar infectia cu e.coli este prezenta la fiecare analiza.

A reusit cineva sa cape de aceasta infectie cu e.coli? Aveti recomandari?
Din pacate eu mi-am cam pierdut increderea in medici sau speranta in vindecare.

Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Toxiinfectii-alimentare/infectiile-digestive-cu-escherichia-coli-e-coli_648

Utilizator11643610875

acum 2 ani

Bună ziua ! A reușit cineva sa scape de I frecții urinare recurente?

Simona

acum un an

Da, am reusit sa scap de un e-coli luat din spital cu tratamente repetate cu Uractiv forte, acela care contine albastru de metilen. Aveam probleme mereu si antibioticele nu ajutau decat pe moment.

Marga

acum un an

Va rog sa-mi spuneti si mie cum ati luat uractiv forte. Ati mai luat si altceva, vreo schema de tratament? Am aceeasi suferinta si o groaza de tratamente ineficiente. Multumesc mult.

Anastasia

acum 4 luni

D-mannose ajuta