reactii adverse antibiotic

Infectii urinare

Postata de didy_systyle cu 13 ani in urma.

Buna.
am facut un examen urinar acum cateva zile si aveam infectie urinara,am primit ca tratament norfloxacina de doua ori pe zi si am reactionat extrem de urat la el de la ameteli dureri de cap, de articulatii agitatie etc...a doua zi am fost din nou la medic mi-a dat levofloxacina una pe zi dupa o jum de ora simptome ca in ziua precedenta .....partea buna este ca nu mai am niciun simptom de infectie urinara dar am intrerupt tratamentul dupa 2 zile si mie teama sa nu ma fi vindecat in totalitatea ,acum imi este si frica sa ma iau antibiotic...beau ceaiuri dar eu stiu ce efect au?

Raspunsuri (3)

didy_systyle

acum 13 ani

mai

parerea mea

acum 13 ani

Probabil tot un examen urinar va poate poate clarifica. Trebuia sa faceti un test de toleranta al organismului la antibioticul respectiv si o antibiograma.

AURA

acum 10 ani

TREBUIA SA IEI 3 ZILE