pot ramane insarcinata daca sunt racita la ovare?

Infectii urinare

Postata de blonda alinutza cu 12 ani in urma.

Pot ramane insarcinata daca sunt racita la ovare???....am avut o relatie sexuala cu prietenul meu si sa terminat in mine (shi ne-am terminat amindoi in acelas timp) chear in perioada dupa menstruatie....mi-am facut test de sarcina dar im i arata ca nu sunt....

Raspunsuri (35)

blonda alinutza

acum 12 ani

Pot ramane insarcinata daca sunt racita la ovare???....am avut o relatie sexuala cu prietenul meu si sa terminat in mine (shi ne-am terminat amindoi in acelas timp) chear in perioada dupa menstruatie....mi-am facut test de sarcina dar im i arata ca nu sunt....

snickeritza

acum 12 ani

ce treaba are raceala???NORMAL CA POTI SA RAMAI!!!esti inconstienta??a cata zi din ziua in care ti-a venit menstruatia ai intretinut relatii sexuale neprotejate?un test de sarcina sa fie corect trebuie facut dupa 21 de zile de la actul sexual cu risc.

blonda alinutza

acum 12 ani

A 2 zii dupa menstruatie.....

blonda alinutza

acum 12 ani

Nu sunt inconstienta....voiam doar sa stiu daca pot sa raman insarcinata daca sunt racita la ovare....pentru ca am intrebat mai multe persoane si majoritatea au zis ca nu pot sa raman....eu si prietenul meu ne dorim foarte mult un copil....multumesc mult pentru raspuns....mi''ai dat o raza de speranta....

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

O infectie genitala inalta (a anexelor) trebuie tratata corespunzator. In lipsa oricarei metode de contraceptie exista riscul aparitiei sarcinii (un ciclu ovulator poate fi mai lung sau mai scurt si ovulatia se petrece mai tarziua si respectiv mai devreme). Un test de sarcina se va pozitiva la 7-10 zile der la contactul sexual cu risc.

daniela

acum 8 ani

Buna sunt racita la ovare si am scurgeri daca Raman insarcinata ma pot trata farà sa afecteze fatu? Am nevoie de raspuns va rog

emma

acum 12 ani

buna si eu sunt racita de cateva luni bunicele,am fost la ginecolog ,dar dejaba am luat pastile antibiotice sh nk un rezultat...eu sh sotul meu vrem un bebe sh de luni de zile nu am ramas((((((.....app sh sora mea a fost racita sh tmp de 3 ani nu a ramas insarcinata!!!

ana

acum 11 ani

DAR CE TI-A SPUS DE CE NU RAMAI ?S EU SUNT IN ACEEASI SITUATIE DASTA TE INTREB NE CHINUIM DE 2 ANI SI NIMIK INCA NE DORIM FOARTE MULT:(

lucica

acum 11 ani

eu sunt din anglia ..si mam maritat de 3 ani jumate si ne dorim din tot sufletul un bebe ..insa am fost la doctor si miam facu analizele si mi sa sp ca mis racita la ovale ..si ca raman greu gravida ...dar eu nu stiu ce sa fac .dar sa stiit fetelor ca eu miam perdut speranta de mult..dar ce sa fac asta e daca se intampla un miracol sa stit ca mis cea mai fericita femeie din lume :)))....

andreea

acum 11 ani

am avut o intrerupere de sarcina la 4 luni..dupa am luat anticonceptionale 3 ani,am renuntat la ele de 9 luni in speranta sa raman insarcinata si..nimic..ne dorim foarte mult un copil,mai pot ramane insarcinata?

ariton alina

acum 11 ani

mai pot ramane insarcinata dupa un avort cu pastile,ca am un an de cand nu am mai ramas insarcinata

donuta

acum 10 ani

eu si sotu ne dorim enorm de mult un bebe,si din pacate nu se primeste,miau fost raciti ovarele si am urmat un curs de lecuire si dupa mia zis ca mam lecuit,si cum avem vreoo 3 luni decind nu ne protejam dar in zadar,ce sa facem?multumesc

mihaela

acum 10 ani

buna ziua fetelor si eu am fost racita si am ramas insarcinata akm multumesc lui cel de sus ca ma ajutat si akm sunt gravida in o luna si jumate

miha

acum 10 ani

Felictari! Si noi incercam sa avem un bebe de un an de zile , din pacate nu am reusit! Sunt pe cale sa ini pierd speranta :(pvs

miha

acum 10 ani

imi poti spune te rog ce tratament ai urmat?

miki

acum 10 ani

buna , vreau sa raman insarcinata dar nu reusesc deloc , aveti vrun sfat?

lena

acum 10 ani

mai intii depinde totul de partenerul care facetzi viatza sexuala shi apoi,,,,mai vedetzi,,,sunt zile anumite calendarul in care potzi face sa devii insarcinata,,,depinde totul de zilele in care avetzi ciclul

ana

acum 10 ani

dupa cat timp se vede sarcina la doctor? eu sunt foarte racita la ovare...nu am urmat nici un tratament..e posibil sa fi ramas gravida?

lena

acum 10 ani

cu asha probleme nu potzi fi insarcinata
mai intii trebue sa te adresezi la doctori sa faci un tratament..shi apoi depinde de partener

loredana elena

acum 10 ani

de o luna de zile incerc sa raman gravida dar nu reusesc am facut neprotejati acum patru saptamani si mia venit ciclul dupa doua de la ciclu am facuto iar si nimic dupa cate zile am racit la ovare iau antibiotice , 18 ani disi recunosc imi e frica ca.nu pot face copii nnu am luat niciodata anticonceptionale sau altceva , va rog dati-mi un sfat sau spunetimi ce sa fac

Pag 1 din 2