poate fi o infectie va rog mult ajutati-ma cu un raspuns

Infectii urinare

Postata de augusta19 cu 13 ani in urma.

Buna! de vreo doua zile zile urinez foarte des dar numai seara pe timpul zilei zic eu ca urinez normal dar cand vine seara merg la baie din 10 in 10 minute nu consum foarte multe lichide si nu ma ustura si nici un alt simptom...oare ce poate fi vreo infectie sau doar mia fost rece?

Raspunsuri (3)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Unele infectii urinare, nu se manifesta virulent. Poti face o urocultura sa te lamuresti daca e vorba despre asa ceva. Pe de alta parte, daca simptomele nu se amelioreaza, poti face o urografie sau o ecografie pelvina pentru ca medicul sa determine daca starea aparatului urinar este in regula.

raluca

acum 13 ani

Urinezi seara, pentru ca este reactia consumului de lichide din timpul zilei. Ar fi bine sa-ti faci un set complet de analize, urocultura, sa nu ai cistita.

gili

acum 13 ani

de ce urina are un miros urat si o culoare inchisa