poate fi grav?

Infectii urinare

Postata de denisaa82 cu 13 ani in urma.

Buna! Am o infectie urinara(simptome de dureri si usturimi vaginale si imediat dupa urinat ,cu picaturi de sange si chegulete ft mici . si in timpu sangerari am o durere cumplit de dureroasa) Ce poate fi pt ca sunt ft ingrijorata? Nu am consultat nici un medic inca pt ca sunt in italia .Voi ce ma sfatuiti ce tratament as putea face pt ca nu am nici medic de familie? Astept raspunsurile voastre. Multumesc mult !!!

Raspunsuri (2)

Pena

acum 13 ani

Este posibil sa ai o pietricica la rinichi, vezica, ori pe caile urinare. Stiu ca este recomandat consumul de lichide, daca nu ai blocaj renal. Daca nu iesi normal cu urina, adica nu o elimini, nu prea se recomanda consumul de lichide pt ca poti sa te umfli, adica apa care ar trebui eliminata este retinuta in tesuturi. In tara, pt infectie urinara se ia antibioticul Ciprolen/ciprofloxacin si Urinal forte. Cel mai bine ar fi daca ai merge la medic pt consultatie, analize, tratament, corespunzatoare,SANATATE.

denisaa82

acum 13 ani

Multumesc mult pt amabilitatea de a imi raspunde..Multa sanatate si tie.