Pilonifrita

Infectii urinare

Postata de Ludmyla cu 14 ani in urma.

Spunetimi va rog,medicul mia pus diagnoza Pielonifrita acuta.Inca urmez tratamentul de o saptamina in urma pina in prezent.Vreau sa fac sport-sala de forta,am practicat si mai inainte acest gen de sport. Cu aceasta diagnoza nu mai stiu daca e bine.Bineinteles ca dupa tratament. Multumesc!

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

Eu din cate stiu pielonifrita este o infectie a tractului urinar asa ca nu inteleg legatura cu antrenamentul de forta.
Normal ca te poti apuca fara probleme

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Pielonefrita = infectie urinara superioara (ce intereseaza rinichii). Urmati tratamentul recomandat de medic, ulterior mergeti la control. Puteti face sport in limita tolerantei, consumati lichide corespunzator.

katerina(pacienta cu diagnozul Pielonifrita)

acum 14 ani

eu cred ca noi putem practica sportul insa mai putin de cit inaite....

miky11

acum 13 ani

e de rau,,,,,,dar norok si sanatate... pa

miky11

acum 13 ani

eu din cite shtiu pilonifrita este o boala de rinichi.... shi este cam periculoasa.. ai grijaa...