Pericol de sarcină?

Infectii urinare Ginecologie Sarcina

Postata de MembruMobileApp1513768415 cu 6 ani in urma.

Bună tuturor, am o întrebare legată de riscul unei sarcinii.
Prietena mea ia anticoncepţionale Logest pentru reglarea ciclului, iar acum 15 zile în perioadă sângerării din pauză am avut primul contact sexual, dar a fost extrem de scurt fiindcă durea și nu se pune problema ejaculării.
Iar acum cateva zile, 4 am avut al doilea contact sexual in care din nou nu am ejaculat dar apoi mi-a spus că a mers la baie și sângerat puţin. Prima întrebare este referitoare la faptul că ar putea fi o sângerare de nidaţie?
În continuare a mai avut loc un contact sexu în ziua urmatoare, acum 3 zile, care a decurs mai bine, dar totuși n-am vrut să ejaculez înăuntru și m-am retras chiar înainte, dar ea mi-a spus după mergând la baie că avea o pată transparentă și puţin spre galben pe chiloţi și după s-a șters și avea puţin și în zona vaginului. Nu exclud posibilitatea unei ejaculări precoce deși din ce am simţit am ejaculat după ce m-am retras, sau ar putea fi secreţii vaginale? Există riscul unei sarcini?

Tin sa menţionez că nu a uitat nici o pastilă și a avut o întârziere de maxim o oră la una.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186