o intrebare

Infectii urinare

Postata de GM1990 cu 12 ani in urma.

Simt niste usturimi la urinare..mai ales la inceputul si sfarsitul urinarii....iar dimineata cand merg la baie inainte de urinare am o secretie albicioasa(cam o picatura)...si in timpul urinarii si sangerari....asta numai dimineata ..in restul zilei si pana seara doar usturimi....o sa merg maine sa imi fac un test la urina...dar as dori sa stiu daca este ceva grav si ce ar putea fii(acum cativa ani mi-a fost gasit la rinichi nisip)...sunt foarte speriat pentru ca nu am mai patit pana acum asa ceva:(

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de efectuat un examen al urinii, o ecografie abdominala de control pentru eventuali calculi renali , un examen al probei de secretie uretrala, efectuata de catre un medic urolog.

GM1990

acum 12 ani

Dar ar putea fii ceva foarte grav?:(

GM1990

acum 12 ani

Pentru ca imi este foarte frica de cand am vazut sangele...