negi genitali la partener

Infectii urinare

Postata de grigoresilviana cu 11 ani in urma.

Buna ziua, partenerului mei iau aparut vre o 4 negi in zona genitala , a fost la doctor si a spus ca trebuie cauterizati , arsi , si ca i a luat prin transmisie sexuala de la partenera , in acest caz de la mine , i a explicat medicului ca eu nu am nimic in afara zonei genitale , iar doctorul a zis ca este o infectie interna ceva de genul , noi locuim in dubai si as vrea sa stiu in limba mea ca sa zic asa despre ce e vorba ?
multumesc anticipat pentru raspunsuri

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Negii genitali sunt rezultatul infectiei cu virusul uman papiloma ( HPV) care se transmite pe cale sexuala. Nu este obligatoriu ca fiecare persoana infectata sa manifeste negi. Este recomandat sa va testati pentru HPV si eventual sa faceti si genotiparea ( ac***a in vedere ca anumite tulpini sunt considerate cauze ale cancerului de col uterin).

Dodu Cristian

acum 11 ani

Negi acestea ies doar in zonele intime ?sau pot iesi si pe corp (ex spate )