leucoplazie vezicala

Infectii urinare

Postata de luma cu 13 ani in urma.

Stie cineva ce este leucoplazia vezicii urinare , acum fac ceva instilatii, e grav? ma durea vezica si la cistoscopie asta a iesit

Raspunsuri (7)

luma

acum 13 ani

Nu stie nimeni sa-mi raspunda? In urma cistoscopiei mi s-a spus ca am edem bulod in gatul vezicii ( leucoplazie) , m-ar interesa un remediu naturist.

Dia

acum 11 ani

Si eu am fost diagnosticata cu leucoplazie.....si trebuie sa fac instilatii .ma gandeam sa mi le fac acasa

natalia

acum 10 ani

leucoplazie este atunci cind mucoasa veziicii urinare este acopeerita de ceva impuritati albiciaose..ele s trateaza cu laserul arzindule,,pe mine instileatiile nu mia-au fost de ajutor!!!

Utilizator11627212468

acum 2 ani

Vreau sa stiu daca aceasta leucoplazie in vezica este grava? Daca exista tratament si daca pentru voi a fost ceva ce a functionat?

maria

acum 2 ani

Buna,

Tocmai am primit acelasi diagnostic.
Urmeaza sa incep instilatii cu acid hialuronic.
Oare te-a ajutat ceva pana acum?

Multumesc

Alissa

acum un an

Buna
Le-a facut cineva instilatiile cu gel
Am aceasi problema
Poate sa-mi spuna si mie cineva si pretul lor?

MONALUCA

acum un an

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca acele instilatii au ajutat. Cat costa si care este procedura? Citeam in comentarii ca se pot face si acasa, este adevarat? Am mai citit ca pot fi arse cu laserul? Daca si-a facut cineva, ce inseamna asta ? este operatie sau tot asa o procedura? Care medic le face?