Klebsiella pneumonae

Infectii urinare

Postata de marta carmen cu 10 ani in urma.

Tatäl meu a fäcut o infectie urinarä anul trecut si s-a descoperit cä are o bacterie klebsiella pneumoniae.A luat antibiotice( foarte multe),....a trecut si anul acesta... a revenit, dar i-a atacat si rinichii,adicä are o isuficientä renalä ceea ce nu exclude posibilitatea de a ajunge la dializä.As vrea sä vä intreb dacä existä un tratament de vindecare,un antibiotic care sä ajute.Din cite stiu nu existä momentan un antidot pentru aceastä bacterie, ea fiind rezistentä la antibiotice.Insä am väzut pe YouTube cä ar exista ceva care distruge bacteria.Se numeste Logran care de fapt curätä griul de ierburi.
http://youtu.be/SVm-iAcZmeE
M-ar interesa de unde s-ar putea afla mai multe informatii cä pe internet nu am putut gäsi mai mult.
Multumesc frumos.

Raspunsuri (1)

M.A.

acum 8 ani

Incercati la ROMVAC BUCURESTI