Interpretare rezultate?

Infectii urinare Infectia urinara Infectie urinara Prevenirea infectiei vezicii urinare
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11531151533 cu 5 ani in urma.

Buna seara!
Rezultatele analizelor de urina sunt următoarele (le-am facut pentru ca in urma cu cateva zile am observat ca in urina am foarte mici particule albe si nu stiu care ar fi cauza) :
Leucocite - 25
Sedimente - leucocite : rare
- celule epiteliale plate : rare
Iar la bacteriologie : <1000 ufc/ml

Poate fi vorba despre o infecție urinară?

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.