interpretare analize urina

Infectii urinare

Postata de iuliana28 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Vin cu rugamintea sa-mi spuneti daca tratamentul cu Imuran si Medrol pot influenta rezultatul analizei la urina sau pot da probleme ale rinichilor?
Rezultatul nu arata foarte bine, am si oarece disconfort, urinari dese si simt ca o oarecare apasare, mai ales in timpul somnului.
Densitate 1.025 , pH 5, bilirubina 1mg/dl, corpi cetonici 10mg/dl, leucocite Leu/u, hematii 300 Ery/u, celule epiteliale plate relativ frecvente, leucocite frecvente, hematii frecvente, hematurie macroscopica.
Acestea sunt rezultatele din buletinul de analiza.
Astept raspuns.
multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Tratamentul nu da astfel de modificari ale urinei.
Este recomandat sa informati medicul curant ( cel care v-a recomandat acest tratament) pentru evaluare si tratament corespunzator.

iuliana28

acum 9 ani

Multumesc pentru raspuns!
O zi buna !